O nas

Jesteśmy przeszkoleni z zakresu montażu instalacji fotowoltaicznych. Posiadamy stosowne uprawnienia elektryczne. Pomożemy też wypełnić wniosek o zmianę licznika u dostawcy energii, jak i ubiegać się o dotację 5 tys. złotych z programu “Mój Prąd”

Średnie 4-osobowe gospodarstwo domowe zużywa przeciętnie ok. 5000 kWh rocznie. W warunkach naszego nasłonecznienia oznacza to, że aby być samowystarczalnym energetycznie na swoim dachu lub działce musisz zamontować około 15 paneli fotowoltaicznych.

Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że w pierwszej kolejności energia wytwarzana przez naszą małą elektrownie solarną idzie na nasze potrzeby, ale gdy akurat instalacja pracuje najwydajniej i nie ma nas na ogół w domu (w okolicach południa), wtedy energia odsyłana jest do sieci i zwracana nam kiedy jej potrzebujemy. Jednak zwrot ten okupiony jest opłatą przesyłową, więc otrzymujemy z powrotem 80% tego co oddaliśmy.

Pamiętajcie też, że nikt nie może dać gwarancji uzysku energii. Wszystkie obliczenia handlowców bazują co prawda na historycznych danych pogodowych i prognozach cen prądu w przyszłości, ale w perspektywie 25 lat, bo na tyle projektujemy instalacje, nikt nie może zagwarantować danego uzysku. W praktyce oznacza to, że instalacja może się zwrócić albo po 7, albo po 12 latach. Dobra wiadomośc jest jednak taka, że na pewno się zwróci. Natomiast jeśli zainwestujesz na początku, niższe rachunki będa przychodziły już od następnego miesiąca.